ПЕТ (поліетилентерефталат) являє собою термопласт, найпоширеніший представник класу поліестерів, відомий під різними фірмовими назвами.
Це міцний, твердий та легкий матеріал. Фізичні властивості ПЕТ роблять його ідеальним для використання у різних галузях.
Вихідним матеріалом для ПЕТ-пляшок є заготовки, схожі на колбочки, які називаються преформи (від попередньої форми).
Преформи виготовляються методом пресформування з гранульованого полімеру – поліетилентерефталату. Колір та міцність майбутньої пляшки закладається ще на стадії виготовлення преформ із гранул.
Поліетилентерефталат, більш відомий як ПЕТ, – це пластик на основі смол, одержуваних шляхом складного хімічного процесу з нафти та газового конденсату. Сировиною для виробництва поліетилентерефталату є параксилол, поліетилен, моноетиленгліколь, метанол та терефталієва кислота.
Велике значення надається мінімальному вмісту вологи в ПЕТ-грануляті, що йде виготовлення ПЕТ-преформ. Цей фактор безпосередньо пов’язаний з якістю майбутньої продукції.
Процес виготовлення пластикових пляшок називається видуванням.
Для того, щоб із преформ можна було видути пляшку, її розігрівають у печі розігріву преформ. Гаряча преформа стає пластичною (м’якою). Важливо те, що від якості розігріву преформ в основному залежить від видуву пляшки.
Розігріті преформи поміщають у напівавтомат видування, де їх стисненим повітрям видуваються готові пляшки. Для кожного виду ПЕТ-пляшки підбирається оптимальна вага преформи. Форма пляшки визначається штамп-матрицею, яка називається прес-формою. Для видування різних пляшок потрібні різні прес-форми. Прес-форма виготовляється за ескізом намальованої пляшки або за кресленням.
Устаткування для виробництва ПЕТ-тари потребує постійного водяного охолодження.